Kable USB należą do podstawowych akcesoriów przeznaczonych do telefonów komórkowych. Trudno wyobrazić sobie wygodne używanie smartfonów bez nich. Dlatego planując zakup takiego kabla do swojego Samsunga, warto najpierw dowiedzieć się, na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę, dokonując wyboru. Powoli to na podjęcie przemyślanej decyzji, a także zagwarantuje zadowolenie z zakupu.

Jakie są funkcje kabli USB?

Kable USB mają dwa podstawowe zastosowania:

 • pierwszym, jest transfer plików pomiędzy telefonem a innymi urządzeniami,
 • drugim możliwość ładowania urządzenia.

Ładowarki Samsunga składają się z dwóch części: z adaptera z wyjściem USB podłączanego do gniazdka oraz z kabla USB, za pomocą którego podpina się telefon. Ten sam kabel można wykorzystać do wymiany danych z komputerem po odłączeniu od adaptera. Podczas takiego połączenia z komputerem również odbywa się ładowanie urządzenia. Także w samochodach znajdują się wyjścia USB służące do ładowania smartfonów i tabletów.

bialy kabel usb lightning
U góry: Kabel z wtykiem lightning. U dołu: Kabel z wtykiem USB

Odpowiednia długość kabla USB

Po pierwsze przed dokonaniem zakupu kable USB należy zastanowić się, gdzie i do jakich celów będzie on używany. Od tych informacji zależy, jaki produkt sprawdzi się najlepiej.

Kluczowym czynnikiem jest długość kabla USB, ponieważ ona przede wszystkim decyduje o wygodzie jego użytkowania. Kable USB najczęściej stosowane są do wymiany plików pomiędzy komputerem a telefonem. W takim wypadku ocena potrzebnej długości zależy od odległości, w jakiej zazwyczaj znajdują się oba urządzenia.

W przypadku laptopa trzymanego na kolanach będzie ona mniejsza niż przy podłączeniu do komputera stacjonarnego stojącego pod biurkiem. Innym miejscem, w którym często się ich używa, jest samochód. Rozmieszczenie gniazd USB jest różne w poszczególnych modelach.

Jednak warto wiedzieć, że najdłuższy kabel będzie potrzebny podczas ładowania telefonu używanego jako nawigacja GPS, ponieważ wtedy umieszczany jest on za pomocą specjalnego uchwytu na szybie lub desce rozdzielczej.

Dlaczego warto kupić oryginalny kabel USB?

kabel usb

Na rynku dostępnych jest wiele kabli USB od różnych producentów. Jednak nie warto decydować się na tanie modele, ponieważ niska cena spowodowana jest najczęściej oszczędnością na użytych do ich produkcji materiałach.

W tanich zamiennikach często zarówno guma stosowana do izolacji, jak i znajdujące się w środku przewody są dosyć cienkie. Oznacza to, że są bardziej narażone na zepsucie się, szczególnie przy intensywnej eksploatacji. Codzienne używanie kabla oznacza jego wielokrotne zginanie, co zwłaszcza w przypadku zastosowania słabej jakości materiałów może skutkować szybkim przerwaniem przewodu.

Dlatego najlepszym wyborem będzie oryginalny kabel Samsung. Proces produkcyjny oryginalnych akcesoriów Samsung jest nadzorowany przez samego producenta telefonu. Kontrola marki oznacza, że produkty spełniają wszystkie wymagania jakościowe.

Z tego powodu kupujący mają gwarancję, że nabywają najlepszy dostępny produkt, ponieważ został on zaprojektowany specjalnie dla posiadanego przez nich smartfona.

 • Słuchawki Huawei CM33 Oryginał z pudełka vs. Słuchawki z allegro
  Dobre brzmienie jest dla wielu najważniejszą kwestią w wyborze słuchawek. Oryginalne słuchawki Huawei CM33 dołączane do pudełek telefonu Huawei zapewniają czysty i przestronny dźwięk miły dla ucha.
 • Różnice między zamiennikiem a oryginalnym wyświetlaczem
  Uszkodzenie wyświetlacza ma bezpośrednie przełożenie na nieestetyczny wygląd telefonu, a często również na problemy z jego użytkowaniem. Kawałki stłuczonego szkła z czasem uszkadzają telefon coraz bardziej, a użytkowanie urządzenia szybko staje się niemożliwe. Wyświetlacz często przestaje również reagować na dotyk. Ponieważ najnowsze smartfony są dość drogie, to najczęściej chcemy wymienić tylko wyświetlacz. Który lepiej wybrać: oryginalny wyświetlacz czy zamiennik?
 • Dlaczego nie powinno się kupować nieoryginalnych ładowarek?
  Właściwa ładowarka, czyli zalecana przez producentów, może wiązać się z dużą oszczędnością. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że uchroni użytkownika przed kosztami serwisowania czy też całkowitą wymianą telefonu. Niestety nieoryginalne przewody mogą negatywnie wpływać na baterię urządzenia, a co za tym idzie, również na funkcjonowanie całego telefonu.
 • Jak rozpoznać oryginalną ładowarkę SONY EP880?
  Oryginalne akcesoria elektroniczne, takie jak ładowarki, są kluczowe dla bezpiecznego i efektywnego użytkowania naszych urządzeń. W dobie licznych podróbek, które zalały rynek, łatwo wpaść w pułapkę i zakupić produkt, który nie tylko nie spełni swojej roli, ale także może być niebezpieczny dla naszego sprzętu. Jednym z popularnych modeli, na które warto zwrócić uwagę, jest ładowarka SONY EP880. W tym artykule przyjrzymy się kilku kluczowym cechom, które pozwolą odróżnić oryginał od podróbki, abyś mógł dokonać świadomego i bezpiecznego zakupu.
 • Na co musisz zwrócić uwagę kupując kabel USB do swojego Samsunga
  Kable USB należą do podstawowych akcesoriów przeznaczonych do telefonów komórkowych. Trudno wyobrazić sobie wygodne używanie smartfonów bez nich. Dlatego planując zakup takiego kabla do swojego Samsunga, warto najpierw dowiedzieć się, na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę, dokonując wyboru. Powoli to na podjęcie przemyślanej decyzji, a także zagwarantuje zadowolenie z zakupu.